Klub Abstynencki “Jozue” działa na terenie Rakowa już od 20 lat! Niesiemy pomoc osobom uzależnionym od alkoholu, tym które podjęły walkę z nałogiem i chcą w niej wytrwać, lub które zakończyły leczenie odwykowe i potrzebują wsparcia w powrocie do codziennego życia w trzeźwości. Nie zapominamy o rodzinach i najbliższych osób zmagających się z alkoholizmem, które potrzebują pomocy, by nie popaść we współuzależnienie, lub by się z nim zmierzyć. 
Wiele osób zagląda do nas, licząc na indywidualną konsultację i pomoc w załatwieniu miejsca w ośrodku leczenia uzależnień (najczęściej współpracujemy z ośrodkiem w Gorzycach, lub Wojewódzkim Szpitalem Neuropsychiatrycznym w Lublińcu), bądź wskazania specjalisty psychoterapii uzależnień, placówki z dziennym oddziałem terapii uzależnień – ponieważ zaniepokojeni są swoim zachowaniem i ilością spożywanego alkoholu. 
Klubowicze, którzy trwają w trzeźwości zachęcani są do angażowania się w warsztaty ergoterapeutyczne, dzięki którym mają zajęcie, czują się potrzebni, mogą wykazać się swoimi umiejętnościami, talentami. Funkcjonowanie w grupie osób, która wspólnie przygotowuje plan działania, rozdziela zadania, w końcu realizuje przedsięwzięcie pod okiem lidera ma nieprzecenione walory terapeutyczne. Pokazuje jak można żyć bez alkoholu, realizować swoje pasje, wzajemnie się wspierać, pomagać, dopingować do rozwoju i uczestnictwa w życiu społecznym. Stawać się przykładem dla tych, którzy podejmują trud walki z uzależnieniem.
Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne Jozue działa codziennie. Jeśli nie jesteś zdecydowany by przyjść na spotkanie Klubu Abstynenckiego, zajrzyj do nas i po prostu pogadaj.

Od sierpnia 2019 r. w Klubie Abstynenckim odbywają się spotkania grupy AA Emmanuel. Serdecznie zapraszamy! To niezwykle prężnie działający zespół ludzi, którzy wspierają się wzajemnie w wytrwaniu w trzeźwości.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ I DYŻURÓW
Klub Abstynencki Jozue
Codziennie 10.00 – 16.00

Grupa AA Emmanuel (otwarta)
Sobota 18.00 – 20.00

Dyżury w terenie
Codziennie 16.30 – 18.00

Jeśli zachodzi taka potrzeba pracujemy do ostatniego klienta 🙂

Tak działa ergoterapia w Klubie Abstynenckim Jozue 🙂     
Spotkania z ludźmi 🙂  
Jesienny Profilaktyczny Piknik Rodzinny   
Relacja z Jesiennego Pikniku Profilaktycznego   
Efekt zajęć ergoterapeutycznych    
Ergoterapia pomaga  
Praca antidotum na uzależnienie   

 

 Program jest współfinansowany z budżetu Urzędu Miasta Częstochowy

 

⟵ wróć do sekcji