Kaffe Senior w plenerze

Kaffe Senior w plenerze

Uczestnicy Kaffe Senior wyruszyli w plener. Szkoda czasu na biesiadowanie w zamkniętych przestrzeniach, kiedy za oknem pejzaż nabiera barw, a powietrze przejrzystości, kwitną magnolie, wiśnie, słońce coraz śmielej świeci i przygrzewa. W takich okolicznościach przyrody część naszych Emerytów postanowiła dorzucić kamyczek do ogródka wiosennych porządków (Pan Jurek z grabiami szalał na trawniku przed naszą siedzibą), a cześć wyruszyła w miasto, poznawać jego najciekawsze zakamarki.
Okazuje się, że zawsze jest czas na pogłębianie wiedzy, zwłaszcza na temat miejsca, w którym się mieszka, lub odkrywać zupełnie nowe, do tej pory nieznane obszary tematyczne. To szansa na rozbudzenie świeżych, a może, kolejnych pasji?
W ostatnią środę (10.04.2019 r.) Kaffe Senior zawitało na Cmentarz Żydowski – miejsce niezwykłe, magiczne, zaczarowane. Można je kontemplować w ciszy, karmiąc zmysły baśniową scenerią, a można poznać historię częstochowskiego Kirkuta, dzieje Żydów na ziemiach polskich i nie tylko. Mamy szczęście, bo nasz Prezes, który prowadzi środowe spotkania Seniorów, w ramach Kaffe Senior, jest pasjonatem judaistycznej historii i kultury, stąd wizyta na częstochowskim Kircholu (inne określenie nekropolii żydowskiej) okraszona była garścią ciekawych informacji. A po powrocie do ChSD Jozue na spacerowiczów czekał kosz jabłek i sok pomidorowy, tak by zadbać i o ciało i o ducha i o zdrowie 🙂

Zadanie „Kaffe Senior – zdrowe życie w każdym wieku” finansowane jest ze środków budżetowych Urzędu Miasta Częstochowy