Piątkowe spotkania – nasi seniorzy nie próżnują

Piątkowe spotkania – nasi seniorzy nie próżnują

Wytrwałość, determinacja, konsekwencja to cechy ludzi starszych, dzięki którym piątkowe spotkania w siedzibie ChSD Jozue trwają nieprzerwanie od ponad roku

W ostatni piątek – 14.12.2018 r. – spotkanie seniorów ( i nie tylko 🙂 miało szczególnych charakter, uroczysty i wyjątkowo ważny dla pomysłodawcy i organizatora “Spotkań z Ewangelią”, realizowanych w ramach programu “(…) Dialog między pokoleniowy”, Pana Stasia, który obchodził 25-lecie swojego chrztu. Rocznica ta stała się dla Niego pretekstem do opowiedzenia zgromadzonym o swojej drodze do podjęcia życia według biblijnych zasad, bez wymówek, usprawiedliwiania i pobłażania swojemu postępowaniu. Opowieść mogła stać się dla wielu, zwłaszcza młodszych zebranych, przyczynkiem do refleksji nad słusznością własnych wyborów życiowych, swoich relacji z innymi ludźmi, miejsca jakie w naszym życiu zajmuje wiara, lub jej brak, czy jest nam ona w ogóle potrzebna? 
Choć piątkowe spotkania odbywają się pod hasłem “Spotkanie z Ewangelią” to są one skierowane nie tylko do osób chcących się “nawrócić”, lub tych już mocno wierzących, ale do wszystkich, którzy mają potrzebę spojrzenia na swoje życie z nieco innej perspektywy. Atmosfera życzliwości, ciepła, jaka panuje między zebranymi przyciąga nawet tych, którzy mają krytyczny stosunek do słuszności bądź sposobu głoszenia tam pewnych kwestii. Stąd część z nich – zwłaszcza młodszych – przychodzi, potem na kilka tygodni znika, by znów się pojawić. Być może elementem przyciągającym jest nie tylko treść spotkań ale również obcowanie z seniorami +60, którzy są tak pełni optymizmu, radości życia, uśmiechnięci, być może ta energia jest tym, co przywabia młodszych w to miejsce – Gaczkowskiego 15a, w piątek o godzinie 18.00?
Jak wcześniej wspomniano, ostatnie spotkanie miało szczególny charakter, Pan Stanisław poczęstował wszystkich pysznym tortem czekoladowym z wiśniami, a Pani Irenka (żona Pana Stasia) upiekła pyszne rożki z nadzieniem serowym (niektórzy, nie wypominając, zjedli nawet po 6 sztuk 😉 Było więc uroczyście i pysznie. 

 Program “Nasze podwórko – Alians/Dialog międzypokoleniowy” jest współfinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta