Pomoc żywnościowa

Pomoc żywnościowa

Podziękowania

Chcemy się z Wami podzielić bardzo miłą informacją, jaka dotyczy Stowarzyszenia. Otóż dzisiaj – 29.08.2018 r. – odbyło się spotkanie robocze organizacji zaangażowanych we współpracę z Bankiem Żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. Jesteśmy jedną z niewielu organizacji pozarządowych, które w regionie północnego Śląska, prowadzą dystrybucję żywności wśród tzw. klientów końcowych – czyli indywidualnych beneficjentów – odbiorców programu. W większości zajmują się tym gminne lub miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej. Podczas dzisiejszego spotkania ChSD Jozue otrzymało podziękowanie za współpracę przy realizacji Podprogramu 2017 (czyli dystrybucji żywności w okresie 08.2017 – 06.2018). To bardzo miły akcent, który pokazuje, że nasze wysiłki i zaangażowanie są doceniane i przede wszystkim postrzegane jako potrzebne i pożyteczne.
Warto przy okazji wspomnieć, że prowadzony przez nas Punkt Dystrybucji Żywności przy ul. Gaczkowskiego 15a jest największy na terenie Częstochowy :). Ponadto w dystrybucję żywności jesteśmy zaangażowani prawie od samego początku, tj. od 2004 roku, kiedy w naszym Punkcie żywność była wydawana dla ponad 1000 beneficjentów. No cóż, taka jest rzeczywistość Rakowa.

pomoc społeczna, pomoc żywnościowa, dystrybucja żywności, bezdomność, wykluczenie społeczne, organizacja NGO, organizacja charytatywna, organizacja dobroczynna
Pomoc społeczna
chsdjozue.pl